#8 Alicia 2010-02-12 20:52:48
#7 Jess . 2010-02-09 06:53:26
Cas: hihihi inte att förväxlas med egenkärlek, samma här! :o)
Lenah. Ja vad konstigt att du också känner så, jag trodde jag var ensam om det nästan, för det känns verkligen onormalt. Vi hade nog förstått varandra väldigt bra tror jag :o)
Så till er båda, vi MÅSTE styra upp en träff på något vis. :o)
Lenah. Ja vad konstigt att du också känner så, jag trodde jag var ensam om det nästan, för det känns verkligen onormalt. Vi hade nog förstått varandra väldigt bra tror jag :o)
Så till er båda, vi MÅSTE styra upp en träff på något vis. :o)
#6 Cas Sobczak 2010-02-08 23:26:18
Girlsen! Vi får helt enkelt styra upp saken och ses, eh? Jag känner också igen mig Jess i det du skriver, i det att man väljer att inte umgås med folk... Fast för min del gör jag det (ibland) för att jag helt enkelt inte orkar med människor och föredrar mitt eget sällskap (icke att förväxlas med egenkär etc). Jag tycker att både du och Lenah verkar som sköna typer och jag kan inte tänka mig annat än att folk vill lära känna er :-) Well, förhoppningsvis kan vi diskutera vidare in real life, hugs!
improveme.se/casiassecrets
improveme.se/casiassecrets
#5 Lenah Caruana 2010-02-08 20:32:36
Är Exakt lika. Jag får alltid ångest innan jag ska träffa någon, precis så som du skriver. Vad är det för fel på oss hehe? ;o) antagligen ingenting förutom våra egna dumma tankar...synd. Vore bra om vi träffade varandra :o)
improveme.se/carulenah
improveme.se/carulenah
#4 Jess . 2010-02-08 20:21:16
Lenah: jag känner PRECIS så som du skriver. Eller snarare en stress när jag träffar folk att jag måste anstränga mig och vara rolig och underhållande, annars tröttnar dom. Är rädd för att bli bedömd, inte omtyckt. Så lika bra att inte umgås typ..enklaste utvägen, men också ensammaste. Jag får mkt ofta ångest innan jag ska träffa nån, tycker det känns jobbigt. Men det brukar släppa sen efter ett tag. Eller inte! Det beror på hur mötet går liksom.
#3 Lenah Caruana 2010-02-08 20:16:22
Mm förstår vad du menar, jag är jättedålig på att föreslå dates med kompisar o andra bekanta för jag tänker att om det inte blir bra eller trevligt så är det mitt fel och jag tänker att jag inte är intressant nog osv osv. Det Är svårare att få vänner i vuxen ålder hur social eller osocial man än är eftersom folk har ofta egna familjer/jobb som tar massa tid, men jag försöker verkligen jobba på det. Å andra sidan tycker jag mycket om att vara själv/bara med min familj. Men det kanske beror på att jag litar på dem. shit det här kan bli ett långt inlägg, skulle behöva diskuteras live hehe. Vill iaf bara säga att trots dina ärr sedan du var liten är det bara du som ser dom. vi andra (och då är jag bara nära dig på bloggen)ser en söt och intressant person med starka åsikter. vilket i mina ögon gör en person väldigt viktig att lära känna o tycka om. kram på dig!! hoppas att det gjorde nån sense..jag kan var rätt suddig när jag skriver hihi
improveme.se/carulenah
improveme.se/carulenah
#2 FredVisgot 2010-02-08 20:10:48
Jess, du är verkligen en snäll-bra person. Vi är dumma när är barn. Livet kommer bli bättre med tiden om du fortsätter dina ansträngningar. Courage!!!
fredvisgotbaraosssjalva.blogg.se
fredvisgotbaraosssjalva.blogg.se
#1 Gniztrande Jag 2010-02-08 14:15:10
1
Logga in på improveme.se
SENASTE NYTT
MÄNNENS TOPP TIO-KVINNOR
INTERVJU MED OSKAR LINNROS
VÄLTRÄNADE BRITNEY PÅ STANDEN
"JAG HAR VARIT OANSVARIG"
SÅ FIXAR HON KROPPEN
GYNNING OM SITT NYA LIV
SIMPSON OM KURVOR
SÅ HÅLLER HON SIG SMAL
HEIDI MONTAG ÄR OROLIG
KIMS SKÖNHETSRUTINER
HILARY DUFFS KOM-I-FORM-KNEP
INTERVJU MED DOLPH LUNDGREN
HURLEY FÖRSVARAR SIG
STJÄRNAN BLIR ALLT TUNNARE
KÄNNER NI IGEN HONOM?
9 SEXIGA BLONDINER
BLIR SNYGGA I SÖMNEN
GULDKNAPPEN 2010
REBECCA SOM KAMPANJMODELL
HADE FEL EXTENSIONS




























Skriv kommentar:
Antal kommentarer: 8